Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla

TARİHÇE


Köpek Eğitim Merkezi Şube Müdürlüğü; 1997 yılında Birleşmiş Milletler Uyuşturucu Kontrol Programı (UNDCP), Avrupa Komisyonu ve Türk Polis Teşkilatı’nı Güçlendirme Vakfı katkıları ile kurulmuş olup, 2002 yılında Kaçakçılık

ve Organize Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı emrine, 2015 yılında Uyuşturucu ile Mücadele Daire Başkanlığı bünyesine  katılmıştır.

Köpek Eğitim Merkezi Şube Müdürlüğü kurulduğu günden bugüne kadar başta Birleşmiş Milletler Uyuşturucu ile Mücadele Ofisi (UNODC), Avrupa Sınır Güvenliği Birimi (FRONTEX) gibi birçok uluslararası kuruluşla işbirliği yapmıştır.

Merkezimizdeki eğitimler sadece Emniyet Genel Müdürlüğünün ihtiyaç duyduğu branşlarla sınırlı kalmamakta ulusal ve uluslararası birçok kurum ve ülkeye de eğitim desteği verilmektedir. 

KEM Şube Müdürlüğü görev köpeklerinin sağlık hizmetlerini uzman veterinerler eşliğinde veterinerlik kliniğinde gerçekleştirilmektedir. Kurumun en özen gösterdiği bölüm görev köpeklerinin sağlık durumlarının yakından takibidir. KEM Şube Müdürlüğü içerisinde her türlü muayene ve amelyat son teknolojik aletlerle steril ortamda gerçekleştirilir.

KEM Şube Müdürlüğü ihtiyaç duyduğu yavru köpekleri “Yavru Köpek Yetiştirme ve Geliştirme Ünitesi”nden temin eder. Bu ünitede uygun damızlıklardan elde edilen ve özenli bir eğitimden geçen yavru köpekler birer görev köpeği adayıdır.

KEM Şube Müdürlüğü çağın gereksinimlerini yakalamak için; Yenilikçi ve profesyonel köpek eğitimi alanında dünyayı takip etmeye ve kendisini geliştirmeye devam etmektedir.​

​​​
 
 
 
  • Kurumsal E-Posta
  • TUBİM
  • İçişleri Bakanlığı